fbpx
Uudised

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus viib läbi instruktorikursuse tsiviilmeedikutele

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses algas eile tsiviilmeedikutele suunatud instruktorikursus, mille eesmärk on tagada ühtlustatud väljaõpe suurõnnetuste likvideerimise metoodikas. 

Instruktorikursus tsiviilmeedikutele KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses. Foto: Kristjan Kostabi
Instruktorikursus tsiviilmeedikutele KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses. Foto: Kristjan Kostabi

Instruktorikursusest võtavad osa Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning Tartu ja Tallinna kiirabide esindajad. Instruktorikursuse läbijad saavutavad pädevuse, mille alusel ainet „Suurõnnetuse likvideerimise metoodika meditsiinilised alused“ ise edasi anda.

„Antud kursuse eesmärk on ühtlustada tsiviilmeditsiinis kasutatav suurõnnetuse lahendamise süsteem ja metoodika NATO riikides kasutatavaga, mis on väga oluline laiapõhjalise riigikaitse aspektist,“ ütles dr Veronika Reinhard, kes töötab põhikohaga SA TÜK II intensiivravi osakonna juhatajana, kuid on tegev ka Tartu Kiirabis, KVÜÕA sõja- ja katasroofimeditsiinikeskuse arst-lektorina ja reservohvitserina.

Sellisel tasemel koostöö KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ning tsiviilmeedikute vahel on esmakordne. „Suurõnnetuse likvideerimise standardiseeritud õpet ei ole seni Eestis väga palju läbi viidud. KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses on selleks olemas kõige parem teadmistepagas, mis on ka põhjus, et kursus siin toimub,“ ütles instruktorikursuse läbiviija kapten Indrek Olveti ning kinnitas, et kindlasti on tulevikus plaanis korraldada ka jätkukursuseid.

Sel nädalal osalevad tsiviilmeedikud instruktorikursuse esimesel osal, mis on kolm päeva kestev õpe, sellele järgneb vastav pedagoogika kursus tänavu augustikuus. Tsiviilmeedikutele suunatud instruktorikursus on korraldatud Terviseameti ja KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse koostöös.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Eesmärgiks on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Kaitseväe Akadeemia