fbpx
Uudised

KVÜÕA tähistas kooliaasta algust aktuse ja piduliku jalutuskäiguga

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid täna uue õppeaasta algust piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas, avaloengu pidas kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots.

“Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste tähtsaim ülesanne on oma kasvandikud vägede juhtimiseks eriti hästi ette valmistada,” ütles kindral Laaneots. ” Meil peab olema väga professionaalne juhtimine kõikidel tasanditel ja see sõltub teist,” lisas ta. Avaloengus käsitletavateks teemadeks olid Eesti julgeolekukeskkond, Kaitseväe ja Kaitseliidu arenguperspektiivid ja nende eelseisvad ülesanded.

Õppeaasta avaaktusel andis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) ülem kolonel Aarne Ermus esmakordselt üle ka õppeasutuste rinnamärgid. “Esimeste rinnamärkidega peame meeles inimesi, kellel on olnud oluline roll õppeasutuste arengus ja kes on aidanud kaasa kooli kujunemisele selliseks, nagu ta täna on. See on tänu kooli algatajatele, õppeasutuste ja sõjakooli endistele ülematele ja staažikamatele õppejõududele,” sõnas kolonel Ermus.

Rinnamärgi said teiste hulgas endine KVÜÕA ülem, kindralleitnant Ants Laaneots, endine kaitseväe juhataja ja KVÜÕA taasloomise algataja kindralleitnant Johannes Kert, endine Kõrgema Sõjakooli ülem kolonelleitnant Leo Kunnas ning praegune ülem kolonelleitnant Vahur Murulaid.

.flashunit { padding: 0px; background: #fff; border: 0px solid #ddd; margin: 10px auto; width: 575px;}.flashunit h2 { font: 18px normal Arial, Helvetica, sans-serif; border: 1px solid #ddd; background: #f0f0f0; margin: 0; padding: 10px; color: #111; text-align: center;}.flashunit p { font: 12px normal Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 10px; margin: 0; border: 1px solid #ddd; background: #f0f0f0;}object.flashvideo { width: 80%; height:300px;}

Traditsioonilisel pidulikul jalutuskäigul osales sel aastal rekordarv kaitseväelasi – üle kahesaja. Rivistusel Raekoja platsil tervitasid õppureid KVÜÕA ülem kolonel Ermus ja Tartu abilinnapea Margus Hanson. Esmakordselt osales jalutuskäigul Lahingukool, kes kuulub KVÜÕA koosseisu alates 1. augustist. Lisaks alustas sel aastal Kõrgemas Sõjakoolis ka maaväe nooremohvitseride kursus.
Vaata siit ka pildigaleriid 1. septembrist KVÜÕAs.

Kaitseväe Akadeemia