fbpx
Uudised

KVÜÕA täiendusõppe keskuses algas pataljoni staabiohvitseri kursus

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste täiendusõppe keskuses pataljoni staabiohvitseri kursus, kus osaleb 50 õppurit, nende hulgas nii tegevväelased kui ka reservohvitserid.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused. Foto: Annett Kreitsman
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused
Foto: Annett Kreitsman

„Alanud kursus on unikaalne, sest seda tehakse esimest korda sellises formaadis,“ ütles täiendusõppe keskuse ülem kolonelleitnant Avo Veske. „Pataljoni staabiohvitseri kursus on kokku pandud nooremstaabiohvitseride kursusest, reservohvitseride kursusest ja erialaohvitseride baaskursusest.“

Kursus koosneb neljast moodulist, mis kestavad kuni tuleva aasta kevade lõpuni. Täna alanud esimeses moodulis õpitakse riigikaitse ja lahingutegevuse aluseid. Teises moodulis keskendutakse staabitöö protseduuridele ja otsuse vastuvõtmise protsessile. Kolmandas moodulis harjutatakse eelnevalt õpitut, kursus lõpeb praktikaga pataljoni taseme õppusel.

Pataljoni staabiohvitseri kursusel osaleb kokku 50 õppurit, kelle seas on tegevväelased ja koostöös Eesti Reservohvitseride Koguga ka reservohvitserid.

Kursuse eesmärk on kursuslastele teadmiste andmine pataljoni lahingutoimingutest ning staabitöö protseduuridest ja tehnikatest, et kursuslased oleksid võimelised täitma staabiohvitseri ülesandeid pataljonis sõjaajal.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste täiendusõppe keskus on KVÜÕA struktuuriüksus, mis korraldab kaitseväele vajalikke täienduskursusi.

Kaitseväe Akadeemia