fbpx
Uudised

KVÜÕA teadur esines rahvusvahelisel võrgupõhise sõjapidamise konverentsil

Eelmise nädala lõpus Roomas peetud võrgupõhise sõjapidamise konverentsil esines ettekandega ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste rakendusuuringute keskuse nooremteadur major Veiko Dieves.

„Ettekanne oli minu doktoritöö teemal, mis tutvustas võimalust, kuidas muuta andmevahetust tõhusamaks ja odavamaks. Raadiojaamad on kallid, kuid protsessorid, mis suudavad infot analüüsida, on odavamad ja kättesaadavamad. Idee seisneb selles, et arvutites oleks olemas indeksite andmebaas ja edastades väikseid infopakette läbi võrgu, saab ära kasutada arvutite odavat arvutusvõimsust, et parandada info edastamist,” ütles KVÜÕA RUK nooremteadur major Veiko Dieves.

Major Dieves esines võrgupõhise sõjapidamise konverentsil esimest korda, eelmisel aastal oli ta konverentsi pealtvaatajate hulgas. Konverents oli major Dievese uurimissuunda arvestades tema jaoks üks olulisim üritus aastas.

Iga-aastasel võrgupõhise sõjapidamise („Network Centric Warfare“) konverentsil osalesid NATO riigid ja NATO partnerriigid Euroopast.

Kaitseväe Akadeemia