fbpx
Uudised

KVÜÕAs algas esimene kaitsevaldkonna juristide täienduskursus

Kaitseväe peastaabi üldosakonna juhataja Maire Kurvits andis osalejatele loengu uuest kaitseväeteenistuse seadusest.


Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes (KVÜÕA) esimene kaitsevaldkonna juristide täienduskoolitus.

„Kaitsevaldkonna juristide täienduskursuse eesmärgiks on täiendada osalejate erialaseid teadmisi riigikaitse- ja relvakonfliktiõiguse valdkonnas ning tutvustada taktikalise tegevuse aluseid ning staabifunktsioone jalaväepataljoni ja brigaadi tasemel,“ ütles KVÜÕA täiendusõppe keskuse ülem kolonelleitnant Tarmo Laaniste.

Kursusel osaleb 22 kaitsevaldkonna juristi ja eriala reservohvitseri kaitseväe struktuuriüksustest, Kaitseministeeriumist, Eesti Reservohvitseride Kogust ja mujalt.

Korralduslikult on kursus jagatud kolmeks nädalaseks mooduliks. Esimese mooduli põhiteemaks on riigikaitse- ja relvakonfliktiõigus. Kursuse esimesse moodulisse on integreeritud 8. märtsil Eesti Reservohvitseride Kogu juristide sektsiooni poolt KVÜÕAs korraldatav 4. rahvusvaheline seminar teemal “Põhjala ja Balti riikide julgeolekuruum”.

Kursuse teises moodulis käsitletakse sõjaks valmistumist ja mobilisatsiooni ning õigusnõuniku (LEGAD) funktsioone. Kolmandas moodulis õpivad osalejad taktikalisi tegevusi ja staabifunktsioone ning kursus lõpeb planeerimisharjutusega.

Kursuse edukas läbimine annab lõpetanutele eeldused täita õigusnõuniku funktsioone jalaväebrigaadi ja kaitseringkonna tasemel.

Kaitseväe Akadeemia