fbpx
Uudised

KVÜÕAs algas rahvusvaheline keelekonverents

Pildil KVÜÕA täiendusõppe keskuse ülem kolonelleitnant Margot Künnapuu avamas keelekonverentsi.
KVÜÕA täiendusõppe keskuse ülem kolonelleitnant Margot Künnapuu avamas keelekonverentsi.

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kahepäevane kaitseväe keelekeskuse konverents „Keeping Up With Today’s Learner“, mis keskendub võõrkeeleõppe tõhustamisele ja uudsete tehnoloogiate kasutusele õppetöös.

Konverentsi peakorraldaja Triinu Soomere sõnul puudutavad ettekantavad teemad võõrkeeleõpet tänapäeva kontekstis. „Kõneldakse õppija üha olulisemast rollist keeleõppes, meetoditest ja tehnoloogiate kasutusest keele õpetamisel,“ ütles Soomere.

Soomere märkis, et oluline on lisaks oma kogemustele saada uusi teadmisi ka kolleegidelt, mida pakuvad konverentsil Läti, Leedu ja Norra esinejad. „Lisaks on hea meel, et osaleb Teadus- ja Haridusministeeriumi keeleosakonna juhataja ning esindatud on ka Eesti lennuakadeemia. Tegemist on väga erinevate ja erialaselt paeluvate ettekannetega kõikide esinejate puhul,“ sõnas ta.

Esimest korda toimuval võõrkeeleõppele pühendatud konverentsil käsitletakse muuhulgas kirjutamise osaoskuse arendamist, võimu ja kontrolli vahekorda klassiruumis ning sellest väljaspool, mobiilset keeleõpet ja protsessihindamist motivatsiooni tõstmise vahendina.

Tegemist on kolmanda keelekeskuse korraldatava konverentsiga, mis keskendub sel aastal esmakordselt võõrkeeleõpetajate sektsioonile. Eelmised kaks konverentsi olid seotud tõlke- ja toimetussektsiooni ning keeletestijate erialaspetsiifikaga.

Konverentsi sihtgrupiks on eelkõige sõjaväelist kõrgharidust andvate kõrgkoolide võõrkeeleõpetajad ja teiste rakenduskõrgkoolide õppejõud, kuid teretulnud on ka kõik teised võõrkeele õppimise ja õpetamise huvilised.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA on sõjalise teadustegevuse arendajaks Eestis, tehes koostööd oma partneritega üle maailma.

Konverentsi täpne ajakava on nähtav siit.

Kaitseväe Akadeemia