fbpx
Uudised

KVÜÕAs esitletakse raamatuid sõjandusteooriast ja välisluurest

Raamatuesitlus toimub KVÜÕA aulas 12. juunil kell 16:00.
Raamatuesitlus toimub KVÜÕA aulas 12. juunil kell 16:00.

Homme esitletakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste aulas kahte uut „Riigikaitse raamatukogu“ sarja raamatut „Teadus, strateegia ja sõda“ ja „Varjatud sõda“. Raamatute esitlus algab kell 16:00.

Raamatut „Teadus, strateegia ja sõda“ esitlev KVÜÕA organisatsioonijuhtimise lektor erukolonel Aarne Ermuse sõnul oodatakse raamatuesitlusele kõiki militaarhuvilisi.

„See raamat on huvitav kõigile, kes tunnevad huvi sõjandusteooria arengu vastu. Teos on oluline, sest Boyd’i strateegiateooria ja mõtete alusel on tegelikult kujundatud paljude meie liitlaste ohvitseride mõttemaailm. See teos aitab meil paremini aru saada oma liitlastest ja sõpradest,“ sõnas Ermus.

Frans Osinga raamat „Teadus, strateegia ja sõda“ annab laiema ülevaate John Boyd’i strateegiateooriast. Boyd on üks VOOT-tsükli (vaatle-orienteeru-otsusta-tegutse) loojatest. Boyd oli Vietnami sõjajärgsel perioodil üks olulisemaid USA sõjalise mõtte ümberkujundajaid.

Välisluurest rääkivat Abram Shulsky ja Gary Schmitt’i raamatut „Varjatud sõda“ esitleb Eesti erioperatsioonide grupi ülem kolonelleitnant Riho Ühtegi.

„Varjatud sõda“ on esimene eestikeelne teos, mis annab ülevaate luurest ja selle protsessidest, kattes kõiki luurevaldkondi. Raamatu eesmärk on vastata küsimustele ja arutleda luuremaailma mõistmiseks vajalike kontseptsioonide üle.

Lisaks eelnevatele on kohapealt võimalik osta varasemaid „Riigikaitse raamatukogu“ sarja raamatuid „Manööversõja kunst“, „Sõdur ja riik“, „Mõtterelv“ ja „Mere võim“.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti rahvusliku sõjateaduse nurgakiviks, tehes oma partneritega koostööd globaalselt. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada tänavu 23. juunist 6. juulini.

Raamatuesitlus on nähtav ka otseülekandena siit – http://bit.ly/riigikaitse_raamatuesitlus

Kaitseväe Akadeemia