fbpx
Uudised

KVÜÕAs lõppes NATO meditsiinilise hindamise kursus

Eile lõppes Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuses NATO meditsiinilise hindamise kursus.

„Kursuse eesmärgiks oli õpetada kursuslasi hindama NATO meditsiiniüksusi vastavalt NATO standarditele. Kõik kursusel osalejad polnud otseselt meedikud, aga kõik olid mingil määral meditsiiniga seotud. Kursuse idee seisneb selles, et panna paika alustalad, mille järgi üksusi hinnata ja teha selgeks NATO kriteeriumid, millele üksus peab vastama,“ ütles Eesti-poolne kursuse koordinaator veebel René Lepik.

Esmaspäeval alanud kursuse jooksul osalesid kursuslased esmalt klassitundides, kus hinnati ühtlustatud tegutsemisjuhiste järgi üksuse võimekust, pärast seda käisid kursuslased õppe eesmärgil hindamas Kaitseväe välihaiglat.

Kursust korraldab NATO meditsiinikeskus Ungaris (NATO Centre of Excellence for Military Medicine), KVÜÕA oli seekord kursuse võõrustajaks. NATO meditsiini hindamiskursus toimub mitu korda aastas eri riikides. Seekord võttis kursusest osa 22 osalejat eri riikidest ja kuus instruktorit.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Kaitseväe Akadeemia