fbpx
Uudised

KVÜÕAs toimus NATO töögrupi avaistung


NATO Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsiooni Süsteemianalüüsi paneeli töögrupp KVÜÕAs.

27. veebruarist 1. märtsini 2019 toimus Tartus NATO Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsiooni Süsteemianalüüsi paneeli töögrupi avaistung. Eesti eesistumisel loodud töögrupp, kuhu kuuluvad esindajad Belgiast, Lätist, Norrast ja Rootsist keskendub riigikaitse laiale käsitlusele.

„Uuringu väljundiks on NATO teaduspublikatsioon, mis loob ühtse kontseptuaalse raamistiku kerksust ja seeläbi heidutust edendavate tegutsemisviiside, juhtimislahendite ning püsitoimingute eeskirjade loomiseks NATO liikmes- ja partnerriikides,“ ütles KVÜÕA poolt töögrupis osalenud dr. Jaan Murumets.

Kolmele aastale kavandatud töö käigus uuritakse erinevaid analüütilisi ja kontseptuaalseid raamistikke, mis toetavad sõjaliste operatsioonide läbiviimist kompleksses, kõiki sõjapidamise valdkondi hõlmavas keskkonnas sõjaliste, paramilitaarsete ja tsiviilorganisatsioonide osavõtul.

Eesti poolt osalevad töögrupis KVÜÕA Rakendusuuringute Keskuse ressursihalduse grupi juhataja dr. Jaan Murumets ning sõjaväepedagoogika ja juhtimise õppetooli lektor reservkolonel Aarne Ermus.

Kaitseväe Akadeemia