fbpx
Uudised

Lahingukool avas mälestustahvli langenud vanemallohvitseride mälestuseks

Täna avati Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis mälestustahvel, mis on pühendatud Lahingukooli lõpetanud ja sõjalistel operatsioonidel langenud vanemallohvitseridele.

Langenud vanemallohvitseride mälestustahvli avamine
Foto: Ivika Lehtsalu

Lahingukooli veebli vanemveebel Indrek Ojasoo sõnul on vanemallohvitseridel Eestis väga oluline roll ning nende kogemused ja teadmised on äärmiselt hinnatud. „Mälestustahvli avamine on meie moodus näidata, et me ei unusta kunagi vanemallohvitsere ega nende panust Eesti riigi hüvanguks,“ ütles vanemveebel Ojasoo mälestustahvli avamisel peetud kõnes.

Mälestustahvli avamisel võttis lisaks Ojasoole sõna ka Lahingukooli ülem kolonelleitnant Madis Nõmme ning tahvli õnnistas sisse kaplan leitnant Anna-Liisa Vaher.

Mälestustahvel on pühendatud Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeerile ja Afganistanis langenud vanemveebel Ivar Brokile, veebel Allain Tikkole ja veebel Eerik Salmusele.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

 

Kaitseväe Akadeemia