fbpx
Uudised

Lahingukool korraldab Põlva vallas taktikaharjutuse

 

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool korraldab 11.-15. detsembril Põlva valla territooriumil taktikaharjutuse, kus osaleb kokku ligikaudu 300 tegevväelast.

Taktikaharjutuse eesmärk on hinnata lahingukooli vanemallohvitseride põhi- ja keskastmekursuse õppurite seni omandatud teadmiste kinnistamine ja hindamine ning anda neile praktiline juhtimise kogemus. Õppuse käigus täidetakse erinevaid taktikalisi juhtimisülesandeid jalaväekompanii koosseisus. Harjutusele on kaasatud KVÜÕA Lahingukooli tegevväelased ning vanemallohvitseride põhi- ja keskastmekursuse õppurid, Kuperjanovi jalaväepataljoni allüksused ja KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli kadetid.

Põlva valla territooriumil peetaval õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda. Taktikaharjutusest võtab osa ligikaudu 300 tegevväelast, sõidukitest 2 soomukit, 20 veoautot ning 10 maasturit. Tehnika liigub ainult mööda sõiduteid. Eravalduste omanikega on alade kasutamine kooskõlastatud.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

 

 

 

Kaitseväe Akadeemia