fbpx
Uudised

Lahingukool korraldab Varstu alevikus taktikaharjutuse

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) Lahingukool viib 9.-10. märtsil Varstu alevikus läbi taktikaharjutuse, kus harjutatakse julgeoleku tagamist asustatud punktis.

Harjutuse läbiviija KVÜÕA Lahingukooli veebli vanemveebel Indrek Ojasoo sõnul on eesmärk harjutada juhtimist asustatud piirkonnas. „Osalevate üksuste eesmärk on patrullide, liikluskontrollpunktide ja teiste tegevuste läbi tagada julgeolek ja kohaliku võimu kontroll asulas.“

Harjutus algab Varstu alevikus neljapäeva hommikul kell 08.00 ning lõppeb reedel kell 17.00, öisel ajal tegevust ei toimu. Harjutuse jooksul ei siseneta eravaldustesse ning kohalike elanike igapäevategevusi ei häirita. Õppusest võtab osa ligikaudu 40 tegevväelast, sõidukitest 5 veoautot ja 2 maasturit. Harjutusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda ning tehnika liigub ainult mööda sõiduteid. Lisaks osaleb harjutusel ka õhuväe kopter.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia