fbpx
Uudised

Lahingukool korraldas aastapäeva puhul lahtiste uste päeva

Täna tähistas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool oma 93. aastapäeva lahtiste uste päevaga, kus kaitseväelased tutvustasid kooli õppimisvõimalusi ja kaitseväe varustust.

„Huvi meie lahtiste uste päeva vastu on suur. Oleme ette valmistanud auto-, relvastuse- ja varustuse näituse. Seni on kõige atraktiivsemaks osutunud jalaväetransportöör Bandvagn, mille sõidu vastu tundsid erakordset huvi kõige nooremad. Keskkoolinoortele tutvustasime kaitseväe karjääri- ja õppimisvõimalusi,“ ütles Lahingukooli ülem major Madis Nõmme.Major Nõmme sõnu kinnitab jalaväe transportööriga Bandvagn lastele sõitu teinud kapten Toivo Raudnagel. „Tõenäoliselt muudab Bandvagni laste silmis eriti populaarseks see, et sõidab roomikutel. Juba esimesed, kes masinat nägid, hüüdsid kaugelt „Vaadake, tank!“,“ kirjeldas kapten Raudnagel. 

Lahtiste uste päevi külastanud Tartu lasteaed Ristikheina Lepatriinude rühma õpetaja Hiie Kütti jaoks oli kooli külastus põnev. „Lapsed said ronida, autosid näppida ja relvadega tutvuda, see muutis ürituse erakordselt meeldejäävaks,“ sõnas õpetaja. „Olgugi, et olen ise siin esimest korda, tuleksin võimaluse korral kindlasti uuesti.“

20. mail 1920. aastal pandi sõjaministri päevakäsuga nr 321 alus jalaväekoolile. Seda kuupäeva loetakse allohvitseride kooli sünnipäevaks ning samal kuupäeval tähistatakse ka Lahingukooli aastapäeva. Kaitseväe Lahingukool taasasutati 1992. aastal Meegomäel. 2010. aasta 1. augustil ühines Kaitseväe Võru Lahingukool kaitseväe ühendatud õppeasutustega.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lahingukooli vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Pildigalerii on nähtav siit.

Kaitseväe Akadeemia