fbpx
Uudised

Lahingukool osales esmakordselt peetaval Võru Lastefestivalil

Eile lõppes Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks pühendatud Võru Lastefestival, kus osalesid lisaks Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolile ka Kuperjanovi jalaväepataljon ja 2. jalaväebrigaadi tagalapataljon.

Foto: vanemveebel Indrek Ojasoo

„Ürituse võib lugeda igati kordaläinuks, see meeldis nii lastele kui ka vanematele. Huvilistele oli avatud relvanäitus, nad said lasta õhupüssist, läbida takistusriba ning proovida selga sõdurivarustust. Suurimad tõmbenumbrid olid takistusriba ja õhupüssi laskmine, aga ka kaitseväe masinad said palju tähelepanu,“ ütles Lahingukooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo.

Festivali külastajad said uudistada mitmeid kaitseväe masinaid. Kohal olid näiteks soomuk PASI, Bandwagen, meditsiinibuss, UNIMOG ning veoautod MAN ja DAF. Festivalil osalesid ka Suurbritannia ja Ungari üksused, kes olid kohale tulnud oma tehnikaga ning korraldasid lastele huvitavaid mänge.

Vanemveebel Ojasoo tänab Lahingukooli ja 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni töötajaid ning Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijaid, kes festivali oma panuse andsid.

Kaitseväe Akadeemia