fbpx
Uudised

Lahingukool saab uue hoone Taara linnakusse

Kaitseminister Urmas Reinsalu ja KVÜÕA Lahingukooli ülem major Madis Nõmme ringkäigul Lahingukoolis

Võrumaal Meegomäel asuv Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool saab järgmiseks aastaks täiesti uue õppe- ja eluhoone, ütles kaitseminister Urmas Reinsalu eile Lahingukooli külastades.

Lahingukooli ülem major Madis Nõmme andis kaitseministrile ülevaate koolis toimuvatest kursustest ning tutvustas Meegomäe linnakut.

Kaitseminister Reinsalu sõnul on Lahingukool lahutamatu osa riigikaitsest, koolitades meie Kaitseväe selgroo moodustavaid vanemallohvitsere ja reservväge juhtivaid reservohvitsere.

„Paraku on Lahingukooli tänased hooned amortiseerunud ning nende remontimine ja eraldi ülalpidamine pole rahaliselt mõistlik. Seetõttu rajatakse Lahingukoolile 2014. aasta lõpuks täiesti uus ja kõigile nõuetele vastav elu- ja õppehoone Taara linnakusse,“ kinnitas kaitseminister.

Võru külje all asuvas Taara linnakus asub Kuperjanovi jalaväepataljon, kuhu on viimase kümne aasta jooksul rajatud kaks kaasaegset kasarmut,  õppehoone, staabihoone, laatsaret ja laohooned. Renoveeritud on ajaloolised Taara kasarmud.

Kaitseminister Reinsalu külastas ka Kuperjanovi jalaväepataljoni, mis on Eesti suurim jalaväe väljaõppekeskus ja kus igal aastal saab väljaõppe üle 700 ajateenija.

„Kaitseministeerium on Taara linnakusse viimase kümne aastaga investeerinud üle 22 miljoni euro, mistõttu on Kuperjanovi pataljoni taristu täna Eesti Kaitseväe moodsaim. Meie eesmärgiks on lähiaastatel tagada sama heal tasemel linnakud ka kõikidele teistele Kaitseväe üksustele,“ ütles Reinsalu.

Ühtlasi avas kaitseminister Reinsalu eile Tsiatsungõlmaa lasketiiru, mida hakkavad kasutama eelkõige Kuperjanovi pataljoni ajateenijad, Lahingukooli õppurid ja kohalikud kaitseliitlased. Uus lasketiir on Baltimaade moodsaim ja selle elektrooniline sihtmärgisüsteem tõstab oluliselt ajateenijate väljaõppe kvaliteeti.

Kaitseväe Akadeemia