fbpx
Uudised

Lahingukool tähistas 91. aastapäeva

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) Lahingukool tähistas täna 91. aastapäeva piduliku rivistuse ja koolipere keskse pärastlõunaga.

Pidulikul rivistusel õnnitles Lahingukooli ülema kohusetäitja kapten Aimar Toming oma kolleege aastapäeva puhul. „Minu jaoks ei avaldu Lahingukooli olemus mitte selles majas või kohas siin, vaid hoopis inimestes. Meie õppurid ja töötajad on need, kes teevad sellest kohast kooli,“ ütles kapten Toming

Pikaajalise ja eeskujuliku teenistuse eest pälvisid Lahingukooli teenetemärgi kapten Raul Vene ja veebel Sergei Kägo. Lahingukooli teenemärk anti väljapanekuks üle ka KVÜÕA muuseumile, kus kõigil huvilistel on seda võimalik vaatamas käia.

20. mail 1920. aastal pandi sõjaministri päevakäsuga nr 321 alus Jalaväekoolile. Seda kuupäeva loetakse Allohvitseride Kooli sünnipäevaks ning samal kuupäeval tähistatakse ka Lahingukooli aastapäeva. Kaitseväe Lahingukool taasasutati 1992. aastal Meegomäel. 2010. aasta 1. augustil ühines Kaitseväe Võru Lahingukool Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega.

Kaitseväe Akadeemia