fbpx
Uudised

Lahingukool tähistas 94. aastapäeva

Võru linnapea Anti Allas õnnitlemas major Madis Nõmmet Lahingukooli 94. aastapäeva puhul.
Võru linnapea Anti Allas õnnitlemas major Madis Nõmmet Lahingukooli 94. aastapäeva puhul.

Täna tähistas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukool 94. aastapäeva piduliku vastuvõtu ja järvejooksuga.

Lahingukooli ülem major Madis Nõmme märkis, et 94 aastase Lahingukooli suurimaks katsumuseks on täna olemasolevate õppekavade ja väljaõppesüsteemi uuendamine.

„Sellel kuul kinnitas kaitseväe juhataja allohvitseride sõjalise ja hariduse väljaõppe üldnõuded. Tegemist on esimese dokumendiga, milles on käsitletud see, millisel tasemel ja kuidas allohvitseride haridus lähitulevikus lähtub ning kuhu ta liigub,“ ütles major Nõmme.

Major Nõmme sõnul tähendab see seda, et alustatakse õppekavade uuesti ülesehitamist, et kooli lõpetanud vastaksid kaitseväe ootustele. „Kui vaadata tulevikku, siis lähituleviku suurim väljakutse on õpetöö alustamine uues kohas – Võrus Taara linnakus,“ lisas major Nõmme.

Aastapäeva pidulikul vastuvõtul tunnustati Lahingukooli pikaaegseid töötajaid kapten Toivo Raudnagelit ja vanemveebel Kaido Poldovit.

Tänavu teist korda toimunud nelja ja poole kilomeetrise jooksu ümber Kubija järve võitis Kaitseliidu Valga malev ajaga 14 minutit ja 18 sekundit. Teise koha saavutas Kõrgema Sõjakooli võistkond, kes finišeeris ajaga 14 minutit ja 33 sekundit. Kolmanda auhinnalise koha vääriliseks tunnistati Võru politseijaoskond, kes läbis järvejooksu ajaga 14 minutit ja 47 sekundit. Kokku osales võistlusel kümme võistkonda.

20. mail 1920. aastal pandi sõjaministri päevakäsuga nr. 321 alus jalaväekoolile. Seda kuupäeva loetakse allohvitseride kooli sünnipäevaks ja samal kuupäeval tähistatakse ka Lahingukooli aastapäeva. Kaitseväe Lahingukool taasasutati 1992. aastal Meegomäel. 2010. aasta 1. augustil ühines Kaitseväe Võru Lahingukool Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustega.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Lahingukooli vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Pildigalerii on kättesaadav siit.

Kaitseväe Akadeemia