fbpx
Uudised

Lahingukooli juhib uus ülem

Alates tänasest juhib Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli major Meelis Jõemaa,  kes võttis Lahingukooli juhtimise üle kolonelleitnant Madis Nõmmelt.

Lahingukooli uus ülem major Meelis Jõemaa. Foto: Ivika Lehtsalu

„Lähen uuele ametikohale vastu positiivsete mõtetega ja tean, et mind ootavad ees uued väljakutsed. Minu peamine eesmärk on säilitada eelmise Lahingukooli ülema tehtud tööd ja tagada Lahingukooli kvaliteetse väljaõppe säilimine,“ ütles Lahingukooli uus ülem major Jõemaa.

Major Jõemaa tänab omalt poolt Lahingukooli eelmist ülemat Madis Nõmmet tehtud töö eest ning lisab, et sai Nõmmelt head nõu Lahingukooli ülema ametikohal tegutsemiseks.

Major Meelis Jõemaa alustas teenistust ajateenijana 1992. aastal Kalevi jalaväepataljonis. Aastatel 1993­-1997 oli major Jõemaa aktiivne vabatahtlik kaitseliitlane. Tegevteenistusse astus major Jõemaa 1997. aastal. Ta on lõpetanud Lahingukooli ning Kõrgemas Sõjakoolis nii põhi- kui ka keskastmekursuse. 2007. aastal läbis major Jõemaa nooremstaabiohvitseride kursuse Slovakkias ja aastatel 2014-2015 vanemstaabiohvitseride kursuse Balti Kaitsekolledžis.  Ta on osalenud välismissioonidel Kosovos, Iraagis ja Afganistanis.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere.

Kaitseväe Akadeemia