fbpx
Uudised

Lahingukooli külastasid kolleegid Lätist

Eile saabus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli Läti allohvitseride kooli delegatsioon, et jagada kogemusi Eesti ja Läti allohvitseride haridusest ja väljaõppest.

„Visiidi esmane eesmärk oli tutvuda Lahingukooli ja selle eesmärkidega ning näha, kuidas see Eesti kaitsejõudude süsteemi sobitub. Eesti allohvitseride haridussüsteem sarnaneb meie kooli omaga, kuid minu jaoks oli üllatav, et Eesti panustab nii tugevalt vanemallohvitseride väljaõppesse. Näiteks kestab põhikursus lahingukoolis 44 nädalat, mis tähendab, et Eesti üksused saavad endale väga hästi ette valmistatud veeblid. Meil kestab see kursus kaheksa nädalat, kuid on intensiivsem,“ ütles Läti allohvitseride kooli ülem major Vasilijs Gračovs.

Kahepäevase visiidi jooksul andis Lahingukool külalistele ülevaate kooli pakutavast väljaõppest, haridusest ja allohvitseride karjääriredelist. Lisaks vaatles delegatsioon ka põhikursuse väljaõpet ning külastas Kuperjanovi jalaväepataljoni.

Kahe nädala pärast külastab Lahingukooli ka Leedu allohvitseride kooli delegatsioon. Major Vasilijs Gračovs peab oluliseks, et Balti riigid omavahel koostööd teeksid ja kogemusi jagaksid.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia