fbpx
Uudised

Lahingukooli külastavad kolleegid Saksamaalt

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli külastab sel nädalal Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede 7. armee allohvitseride akadeemia esindus Saksamaalt, kes tutvus Eesti allohvitseride väljaõppe ja süsteemiga. 

„Oleme siin selleks, et arendada omavahelist koostööd ja jagada kogemusi ning saadud õppetunde seoses allohvitseride hariduse ja väljaõppega. Meie üks eesmärkidest ongi pikaajaline koostöö. Eelmisel aastal külastas Lahingukool meid Saksamaal, nüüd kutsusid nad meid endile külla,“ ütles Ameerika Ühendriikide 7. armee allohvitseride akadeemia ülema asetäitja vanemveebel (First sergeant) Philemon Jones.

„Ameeriklased on väga pikalt oma allohvitseride süsteemi ehitanud ja arendanud. Meil on neilt palju õppida ja kolleegid Saksamaalt on ka ise rahvusvahelisest koostööst huvitatud,“ ütles Lahingukooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo.

Kolmepäevase visiidi jooksul tutvustab Lahingukool Saksamaa kolleegidele Eesti allohvitseride süsteemi, mille põhirõhk on vanemallohvitseride põhikursuse tutvustamisel, selle ülesehitusel, läbiviidavatel ainetel ja nende hindamisel. Lisaks vanemallohvitseride väljaõppele tutvustatakse väliskülalistele Kuperjanovi poolt ka nooremallohvitseride väljaõpet ajateenijatele. Pärast seda külastatakse sõjamuuseumi, kus väliskülalistele räägitakse Eesti allohvitseride ajaloost.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia