fbpx
Uudised

Lahingukooli õpetajad otsivad Balti- ja Põhjamaade kolleegidega koostöövõimalusi

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli ohvitserid kohtusid möödunud nädalal Lätis Balti- ja Põhjamaade allohvitseride koolide esindajatega.

Iga-aastane kokkusaamine leidis seekord aset Lätis Cesise allohvitseride koolis 8.-9. septembrini.

“Hea ja koordineeritud koostöö naabrite vahel on edu valem. Alati on midagi, mida naabritelt õppida ja neile õpetada,” ütles Eestit esindanud Lahingukooli taktikaõpetaja kapten Raul Vene.

Kokkusaamise peamiseks eesmärgiks oli rahvusvaheliste suhete arendamine ja koostöövõimaluste leidmine. Kitsama teemana arutlesid koolide esindajad reservväelaste haridussüsteemi üle. Samuti esitlesid võõrustajad koostööpartneritele Läti allohvitseride kooli ülesehitust ja seal korraldatavaid kursusi ning tutvustasid Läti jalaväekooli eesmärke ja funktsioone. Ühtlasi räägiti tulevastest kohtumisvõimalustest, tutvumaks eri riikide allohvitseride väljaõppega lähemalt näiteks mõnel maastikuõppusel.

Balti riigid on kohtumistel osalenud alates 2007. aastast. Septembris 2011 võõrustab KVÜÕA Lahingukooli ülem regiooni allohvitseride koolide ülemaid Eestis.

Kokkusaamisel olid esindatud kõik Balti- ja Põhjamaade allohvitseride koolide koostöös osalevad riigid: Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra ja Taani. Lisaks kapten Venele esindas Eestit ka Lahingukooli taktikaõpetaja leitnant Elend Auli.

Kaitseväe Akadeemia