fbpx
Uudised

Lahingukooli ülemaks sai major Madis Nõmme

Major Madis Nõmmele andis Lahingukooli lipu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus

Major Madis Nõmme võttis täna Meegomäel korraldatud pidulikul rivistusel kapten Aimar Tomingult üle Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli juhtimise.

“Nii õppijate kui ka õpetajatena oleme kohustatud tegema kõik selleks, et kaitseväelist väljaõpet arendatakse ja antakse aina edasi,“ ütles major Madis Nõmme rivistusel. “Lahingukooli kaaderkoosseis on teinud selle nimel suurepärast tööd ning loonud soodsa lähtekoha edasiminemiseks,“ lisas major Nõmme.

Major Nõmme teenib Kaitseväes 1996. aastast. Ta on lõpetanud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli põhikursuse ning omandanud magistrikraadi sõjakooli keskastmekursusel. Käesoleval aastal lõpetas major Nõmme Balti Kaitsekolledži vanemstaabiohvitseride kursuse.

Major Nõmme on teeninud erinevatel ametikohtadel pioneeripataljoni pioneerikoolis, alates rühmaülemast kuni pioneerikooli ülemani. Samuti on ta olnud pioneeriteenistuse lektor Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lahingukooli vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Kaitseväe Akadeemia