fbpx
Uudised

Lahingukooli võistkond oli Best Warriori võistlusel edukas

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli ja 2. jalaväebrigaadi ühendvõistkonna liikmed võitsid USAs Best Warrior Competitionil enamiku aladest.

Eesti meeskond võttis mõõtu võõrustajatega USA Marylandi Rahvuskaardist ning Bosnia ja Hertsegoviina kaitseväelastega, saavutades üldarvestuses 1. koha. Ka individuaalne parim oli eestlane, nooremleitnant Raul Reiljan. Sõdurite arvestuses tuli võitjaks ainuke võistlusel osalenud ajateenija nooremseersant Kristjan Mägi, allohvitseride kategoorias saavutas veebel Aleksander Varikov kolmanda tulemuse.

Best Warrior Competition militaarvõistlust viib läbi USA Marylandi Rahvuskaart iga-aastaselt. Eesti kaitseväelased osalesid võistlusel teist korda. Võistlejad on jagatud kolme kategooriasse: sõdurid, vanemallohvitserid ja ohvitserid ning võistluse kestvuseks on 4-5 päeva. Edukaks olemine eeldab lisaks füüsilisele vastupidavusele tehnilist taipu, otsustamiskiirust ja taktikalisi oskusi, sealhulgas erinevate relvade käsitlemist, meditsiinilise abi osutamist, sideülesannete täitmist, aga ka näiteks öist orienteerumist.

Vaata pilte SIIT.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia