fbpx
Uudised

Lahingukoolis algas ajateenijate reservrühmaülemate baaskursus

Täna Lahingukoolis alanud aspirantide kursusest võtab osa 103 ajateenijat.
Täna Lahingukoolis alanud reservrühmaülemate kursusest võtab osa 103 ajateenijat.

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste lahingukoolis reservrühmaülemate baaskursus, kus osaleb 103 aspiranti.

​Kursuse ülema kapten Anri Šaduro sõnul peab selle kursuse lõpetaja teadma, kuidas käitub rühm kompanii koosseisus ja oskab ühendada jalaväemanöövreid lahinguteenindustoetuse üksuste tegevusega.

„Ajateenijatest aspirandid on hästi motiveeritud, sest paljudel neist on soov siduda oma ajateenistusejärgne elu kaitseväega ning minna edasi õppima Kõrgemasse Sõjakooli või Lahingukooli,” lisas kapten Šaduro.

Seitsme nädala pikkusel kursusel omandavad aspirandid jalaväe rühmaülema baasteadmisi – õpivad juhtimise üldaluseid, ohvitserieetikat, rakenduspedagoogikat ja taktikalisi teadmisi. Lisaks käsuandmist rännaku, rünnaku, kaitse ning viivituse planeerimisel ja läbiviimisel, relvastust, tulejuhtimist, pioneeri eriala, lahinguteenindustoetust, sõjatopograafiat ning mobilisatsiooniga seotud teemasid.

Kursus lõpeb 21. veebruaril, kui kursuse edukalt lõpetanud saavad lõputunnistused ja reservohvitseride kursuse rinnamärgid. Reservrühmaülemate baaskursuse läbiviimist ajateenijatele alustati 1997. aastal.

Kaitseväe Akadeemia