fbpx
Uudised

Lahingukoolis algas reservrühmaülemate baaskursus

Möödunud nädalal algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis ajateenijate reservrühmaülemate baaskursus, kus osaleb 108 ajateenijat-aspiranti erinevatest Kaitseväe väeosadest.

Logistikapataljoni aspirandi Heiki Mölli sõnul usub ta, et saab kaasa väärt juhtimiskogemuse, sest koolis õpitut tuleb hiljem ka praktikas oma väeosas rakendada. “Esialgne ettekujutus kuidas rühm hästi toimima panna ja oma kogutud teadmisi edasi kanda on juba tekkinud,” lisas Möll.

Kuperjanovi pataljoni miinipildurist aspirant Eero Evert uuris juba enne ajateenistusse tulekut varem reservrühmaülemaiks õppinud sõpradelt Lahingukooli kursuse kohta ning tuli ajateenistusse kindla sooviga aspirandikursus läbida. „Lõpetasin mullu ülikoolis keskkonnatehnoloogia ning head meelt teeb see, et õpetamine siin on nagu ülikoolis: antakse teadmised ja igaühest endast sõltub kuidas ta neid teadmisi enda kasuks ära kasutab.“

Suurtükiväepataljoni tulejuht aspirant Erki Põldoja tuli Lahingukooli teadmisega, et tema tulevane ülesanne pole niivõrd jalaväerühma juhtida kui jalaväega tulega toetada. „Esmamulje kursusest on hea. Olen siin vanade tuttavatega kokku saanud ja vahetanud muljeid teenistusest erinevates väeosades. Loodan siit saada kaasa head meeskonnatöö korraldamise praktikat, mida arvan läheb edaspidi vaja ka erialal, mida õpin ülikoolis.“

Seitsme nädala pikkusel kursusel omandavad aspirandid jalaväe rühmaülema baasteadmisi – õpivad juhtimise üldaluseid, ohvitserieetikat, rakenduspedagoogikat, taktikalisi teadmisi, käsuandmist rännaku, rünnaku, kaitse ning viivituse planeerimisel ja läbiviimisel, relvastust, tulejuhtimist, pioneerindust, lahinguteenindustoetust, sõjatopograafiat ning mobilisatsiooniga seotud teemasid.

Kursus lõpeb 22.veebruaril, mil kursuse edukalt lõpetanud saavad lõputunnistused ning reservohvitseride kursuse rinnamärgid. Reservrühmaülemate baaskursust ajateenijatele alustati 1997. aastal reservohvitseride kursusena ajateenijatele.

Kaitseväe Akadeemia