fbpx
Uudised

Lahingukoolis lõppes staabiohvitseride sõjaline baaskursus

Täna lõppes Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis piduliku rivistusega staabiohvitseride sõjaline baaskursus, mille lõpetas 62 kursuslast.

Kursusel osalenud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudeng Mari-Liis Köst näeb oma edasist karjääri kaitseväes. “Militaarteema on mind pikka aega huvitanud, mul on olnud plaan kaitseväkke arstina tööle minna. Kuna olin kodutütar ja praegu olen kaitseliitlane, siis tundus igati loogiline, et võiksin oma karjääri kaitseväes jätkata. Kõige rohkem jäid mulle kursusest meelde öised patrull-laagrid, mis läksid iga ööga järjest põhjalikumaks ja tuli juurde uusi tegevusi. Teised kursuslased olid väga toredad ja abivalmid, kui endal oli vahel raske olla, siis kursuslased hoidsid motivatsiooni ja tuju üleval,“ ütles Köst.

Kursusega oli väga rahul ka staabiohvitseride sõjalise baaskursuse ülem staabiveebel Rain Pööra, kelle sõnul oli tal suur au seda kursust juhtida. Nelja nädala jooksul õppisid kursuslased kaitseväe ülesehitust ja määrustikke, läbisid välioskuste õppe ja relva- ning laskeõppe. Kursusel osalesid peamiselt meedikud ja meditsiinitudengid, aga ka ametnikud ja ettevõtjad ning kaitseliitlased.

Kursuse eesmärgiks oli anda kursuslastele teadmised ja oskused tegutsemaks üksikvõitlejana. Eile sooritasid kursuslased ligi 15 kilomeetrise lõpurännaku, mis koosnes erinevatest punktidest, kus hinnati muuhulgas kursuslaste orienteerumisvõimet, nende meeskonnatööd, oskust ületada takistusi ja abistada haavatut. Lisaks lõpurännakule oli kursuse lõpetamise tingimuseks ka relvatesti ning laskeoskustesti läbimine.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia