fbpx
Uudised

Ligi 130 kaitseväe meedikut harjutavad koostööd

Selle nädala alguses algas Tartus KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse õppus Varblaserünnak 2017, millest võtab osa enam kui 130 kaitseväelast. 

Foto: Annett Kreitsman
„Õppuse eesmärk on brigaadi tasandi erinevate meditsiiniüksuste koostöö harjutamine,“ ütles harjutuse üldjuht major Indrek Olveti. „Õppus värskendab ja kinnistab seni omandatud teadmisi ja oskusi ning on peamine koostööharjutus enne suurõppust Kevadtorm.“
Nädala alguses alanud meditsiiniüksuste koostööharjutusel värskendatakse üksuse ülemate meditsiinitaktika alast ettevalmistust, harjutatakse erineva tasandi meditsiiniüksuste vahelist koostööd ning haavatute evakuatsiooni koordineerimist.
Homme lõppeval õppusel osaleb ligi 130 tegevväelast, reservväelast ja ajateenijat Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest, Kuperjanovi jalaväepataljonist, logistikapataljonist, suurtükiväepataljonist, pioneeripataljonist ning tagalapataljonist. Lisaks osalevad õppusel ka kaks Rootsi kaitseväe meedikut.
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks
Kaitseväe Akadeemia