fbpx
Uudised

Lõppes 56. reservrühmaülemate baaskursus ajateenijatele

MG_7005Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli ülem major Madis Nõmme õnnitles täna reservrühmaülemate baaskursuse pidulikul lõpurivistusel 103 ajateenijast aspiranti kursuse lõpetamise puhul.

Värsked aspirandid omandasid seitsme nädalasel reservrühmaülemate baaskursusel peamiselt taktikalisi teadmisi; käsitlesid jalaväerühma juhtimise aluseid rünnakul ning kaitse-ja viivituslahingutes. Põhjalikult keskenduti teadmistele, mis puudutavad rühmaülema lahingutegevuse planeerimist ja praktilist juhtimist.

„Mulle meeldis, et kursusel anti meile võimalus planeerida rühma rünnakut, mis andis palju selgema pildi ja teadmised, kuidas oma üksust võimalikult efektiivselt ära kasutada. Kursus on jätnud väga positiivse mulje, samuti Lahingukool. Instruktorid ja kaaderkoosseis on väga hea tasemega. Üritan igati nende õpetussõnu järgida,” ütles reservrühmaülemate baaskursuse läbinud Kuperjanovi jalaväepataljoni tagalakompanii aspirant Ave Triin Tolk, kes plaanib jätkata õpinguid Kõrgemas Sõjakoolis.

Lisaks taktikaõppele omandasid aspirandid algteadmisi rakenduspedagoogikast, juhtimise üldalustest, jalaväerühma lahingu- ja teenindustoetusest ning vastaseõppest ja mobilisatsioonist.

„Väljaõpet läbi viies oli näha, et ajateenijate varasem õpe on olnud tasemelt ühtlane ja kedagi otseselt eristada ei saa,” sõnas reservrühmaülemate baaskursuse ülem kapten Anri Šaduro.

Kursuse juhtkonna ja instruktorite hinnangul on parimad lõpetajad aspirandid Timo Alavere, aspirant Meelis Melder, Erko-Andreas Roosik.

Ajateenijatele mõeldud rühmaülemate kursuseid hakati Lahingukoolis korraldama 1997. aastal. Äsja lõppenud reservrühmaülemate baaskursus ajateenijatele oli järjekorras 56.

Kaitseväe Akadeemia