fbpx
Uudised

Lõppes esimene kaitsevaldkonna juristide täienduskursus

Juristide kursuse töögrupp juhtumit lahendamas.
Juristide kursuse töögrupp juhtumit lahendamas

Täna lõpetas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste esimese kaitsevaldkonna juristide täienduskursuse 18 kaitsevaldkonna juristi ja eriala reservohvitseri kaitseväe struktuuriüksustest, Kaitseministeeriumist, Eesti Reservohvitseride Kogust ja mujalt.

Kursuse eesmärgiks oli täiendada osalejate erialaseid teadmisi riigikaitse- ja relvakonfliktiõiguse valdkonnas, tutvustada taktikalise tegevuse aluseid ning staabifunktsioone jalaväepataljoni ja brigaadi tasemel.

„Kursus oli väga kasulik, kuna see andis hea ülevaate õigusnõunikult oodatavatest tegevusest üksuse staabis,“ ütles Kaitseväe logistikakeskuse jurist leitnant Karel Brandt. Lisaks aitasid Brandti sõnul teoreetilisi teadmisi hästi kinnistada kursuse viimases moodulis lahendatud relvakonfliktiõiguse ja riigikaitseõiguse kaasused, millega õigusnõunik võib oma teenistuse ajal kokku puutuda.

Kursus jagunes kolmeks nädalaseks mooduliks. Märtsi alguses toimunud esimese mooduli põhiteemaks oli riigikaitse- ja relvakonfliktiõigus. Oktoobri alguses toimunud teises moodulis käsitleti sõjaks valmistumise ja mobilisatsiooni teemasid ning õigusnõuniku (LEGAD) funktsioone.

Kolmandas moodulis omandasid õppurid teadmisi staabitööst ja õigusnõuniku ülesannetest staabitöö protsessides ning lahendasid erinevaid praktilisi harjutusi.

Kursuse edukas läbimine annab lõpetanutele eeldused täita õigusnõuniku funktsioone jalaväebrigaadi ja kaitseringkonna tasemel.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA on sõjalise teadustegevuse arendajaks Eestis tehes koostööd oma partneritega ülemaailmselt.

Kaitseväe Akadeemia