fbpx
Uudised

Mälleri avaetapil osales rekordarv osavõtjaid

Eile 30. septembril Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos toimunud mälumänguvõistlusel Mäller osales rekordiline arv võistkondi.

Mälleri hooaja avavõistlusel osales 24 võistkonda. Pingelises võistluses võttis 20 punktiga etapivõidu 13. põhikursuse võistkond, teiseks jäi 18 punktiga nooremohvitseride kursuse esindus „nokk“ ning kolmanda koha saavutas 18 punktiga küsimustele määratud reitingu alusel 14. põhikursuse meeskond „Blitzkrieg“.

Kadetikogu poolt korraldataval mälumängul tuli meeskondadel leida vastused kolmekümnele küsimusele. Võistlejad pidid näitama teadmisi nii loodusteadusest, militaartemaatikast, Eesti kultuurist ja ajaloost kui ka päevakajalistest teemadest.

Lisaks Kõrgema Sõjakooli õppuritele ja vilistlastele ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste kaaderkoosseisule ja teenistujatele võtsid Mällerist osa ka Kuperjanovi Jalaväepataljon, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Noorkotkad, Kodutütred, Tartu Ülikool, ja Üliõpilasselts Raimla.

Seltskondlik mälumäng Mäller toimub üks kord kuus Tartus Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos. Kõik punktid, mis saadakse sarja erinevate etappide jooksul, kanduvad edasi läbi terve hooaja ja üldvõitjaks kroonitakse võistkond, kes hooaja lõpuks on kogunud kõige rohkem punkte.

Kaitseväe Akadeemia