fbpx
Uudised

Mälumängusarja Mäller võitjaks tuli Kaitseliidu võistkond

Kõrgema Sõjakooli Kadetikogu poolt korraldatava mälumänguvõistluse Mäller hooaja võitjaks tuli Kaitseliidu valvekompanii teenistujate võistkond “Alzheimer” 153 punktiga.

„Meie meeskonna jõud peitub just erinevate taustaga inimestes,“ selgitab võitjameeskonna kapten Jüri-Herman Tennosaar.

Teise koha pälvis tasavägises konkurentsis Naiskodukaitse 144 punktiga ja kolmandale kohale tuli KVÜÕA taktika õppetooli meeskond “TÕT” 143 punktiga.

„Selle hooaja Mällerit võib pidada väga edukaks, sest esimesele mängule tuli kohale lausa 25 võistkonda ja ülejäänud mängudel osales 17-20 võistkonda,“ sõnas lõppenud hooaja Mälleri eestvedaja 13. põhikursuse kadett Anton Auzin. „Eelmisel hooajal osales mängus keskmiselt 15 võistkonda. Seekord tuldi mängima isegi Kuperjanovi pataljonist, mis näitab väga suurt huvi Mälleri vastu.“

Enda teadmisi on mälumängurid saanud hooaja vältel proovile panna enamasti vastusevariantidega esitatavate küsimuste puhul väga mitmekesistes valdkondades, nagu militaartemaatika, geograafia, ajalugu, popkultuur, keemia, aga testiti ka üldisemaid elu-olulisi teadmisi ja ei puudunud ka videoküsimused.

Auzini sõnul on väga raske hinnata küsimuste raskusastet ja mängijate teadmiste taset, sest küsimused tulevad absoluutselt kõikidest valdkondadest ja mõned küsimused on ka sellised, kus on vaja natuke õnne.

Mälleri juunikuu etapi võitis Kuperjanovi pataljoni võistkond “KUP” 20 punktiga, teiseks jäi “Keelekeskus” 19 punktiga ning kolmandat kohta jäid jagama neli võistkonda – “6. KAK”, “Naiskodukaitse”, “13. PK” ja “Alzheimer” 18 punktiga.

Viimase etapi küsimused oli koostanud KVÜÕA ülem kolonel Aarne Ermus, tulevane Kõrgema Sõjakooli ülem major Mati Tikerpuu ja Kadetikogu esimees kadettveebel Virko Luide. Enda teadmised said osalejad proovile panna peamiselt ajaloo valdkonnas.

Kõrgema Sõjakooli Kadetikogu poolt kord kuus korraldatavast mälumängusarjast võivad osa võtta nii kadetid, kaadrikaitseväelased, õppejõud, ametnikud, vilistlased kui ka teised huvilised. Igas võistkonnas võib olla kuni kuus liiget.

Juba traditsiooniks saanud Mäller sai alguse 2007. aastal vanemveebel Urmas Abeli eestvedamisel, kes otsustas igapäevarutiini vältimiseks mälumängusarja alustada. Lisaks teadmistepagasi suurendamisele on mälumänguturniiril kesksel kohal osavõturõõm ja lõbus seltskondlik koosviibimine ning uute tuttavate leidmine teenistusväliselt.

Kokku osales hooaja vältel erinevates mängudes 29 võistkonda.

Hooaja tulemuste tabel.

Kaitseväe Akadeemia