Kõrgema Sõjakooli Kadetikasiinos 26. mail toimunud mälumänguvõistluse Mäller eelviimase etapi võitis „Keelekeskuse“ võistkond 19 punktiga.
Teiseks jäi võistkond „BSMK 16“ punktiga ning kolmandat kohta jäid jagama kolm võistkonda – „TÕT“, „Alzheimer“ ja “6. KAK“ 14 punktiga.
Seekordsel mälumänguturniiril osales 16 võistkonda. „Kuna kadettidel ja kaadril on puhkuseaeg lähenemas, oli osalejaid keskmiselt, aga sellele vaatamata oli õhtu meeleolukas ja võistlus pingeline,“ sõnas kadett Erik Kesa.
Küsimused oli seekord koostanud kadett Anton Auzin. Enda teadmisi sai proovile panna väga mitmekesistes valdkondades nagu geograafia, popkultuur ning keemia. Samuti testiti ka üldisemaid teadmisi.
„Üks küsimus sisaldas koguni näitevahendeid (veini- ja kristallklaasid) ja puudu ei olnud ka videoküsimus,“ rääkis kadett Kesa. „Ükski küsimus ei olnud lihtsalt tuletatav, vaid need olid küsimused, mille vastust kas tead või ei tea,“ lisas ta. Kesa sõnul saab öelda, et üritust võib lugeda kordaläinuks ja Mälleri traditsioonid said kenasti jätkatud.
Kõrgema Sõjakooli üliõpilasesinduse Kadetikogu poolt kord kuus korraldatavast mälumängusarjast võivad osa võtta nii kadetid, kaadrikaitseväelased, õppejõud, ametnikud, vilistlased kui ka teised huvilised. Mälleri enamasti vastusevariantidega esitatavad küsimused puudutavad erinevaid valdkondi, alates militaartemaatikast kuni üldise elu-oluni välja. Igas võistkonnas võib olla kuni kuus liiget.
Kõik punktid, mis saadakse sarja erinevate etappide jooksul, kanduvad edasi läbi terve hooaja ja üldvõitjaks kroonitakse võistkond, kes hooaja lõpuks on kogunud kõige enam punkte. Auhinnad paneb välja Kadetikogu.
Praeguse seisuga on parimateks võistkondadeks „Alzheimer„ (hooaja jooksul kokku 135 punkti), „BSMK „(127 punkti), „Naiskodukaitse“ (126 punkti), „TÕT“ (126 punkti), „5. PK“ (125 punkti), „6. KAK“ (123 punkti) ja „13. PK“ (121 punkti). Selle hooaja viimane Mäller toimub 9. juunil.
Juba traditsiooniks saanud Mäller sai alguse 2007. aastal vanemveebel Urmas Abeli eestvedamisel, kes otsustas igapäevarutiini vältimiseks mälumängusarja alustada. Lisaks teadmistepagasi suurendamisele on mälumänguturniiril kesksel kohal osavõturõõm ja lõbus seltskondlik koosviibimine ning uute tuttavate leidmine teenistusväliselt.