fbpx
Uudised

Meedikud õpivad Tartus traumahaige käsitlemist

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskusel koostöös Tartu Ülikooli, Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga rahvusvaheline koolitus, kus õpitakse traumahaige erakorralist kirurgilist käsitlemist.

Fotod: Ivika Lehtsalu

„Kuna Eestis on traumaõnnetusi vähe, siis pole meil suuri kogemusi ja seetõttu on nii Kaitseväe meedikute kui ka tsiviilmeedikute jaoks oluline koos harjutada, kuidas traumahaigeid paremini käsitleda, kui selleks vajadus peaks olema,“ ütles KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse vanemõde nooremleitnant Hele-Reet Lille ja lisas, et koolitusel käsitletakse erinevaid organsüsteeme, nende traumavigastuste parandamist ja erinevaid tehnikaid, kuidas traumahaiget paremini käsitleda ja ravida.

Koolituse pealäbiviijal erukolonel doktor Mark W. Bowyeril on seljataga 22 aastat teenistust USA sõjaväe traumakirurgina. „Inimesed võivad trauma puhul surra verekaotusesse ja seetõttu on oluline kiire tegutsemine. Me õpetame patsienti ravima minimaalse varustusega, sest kui sa oled missioonil, ei pruugi sul olla kõiki asju, mida vaja on,“ ütles doktor Bowyer.

Eestis esmakordselt toimuval koolitusel osalevad Kaitseväe meedikud ja reservväelastest tervishoiutöötajad, tsiviilmeditsiini arstid ja Tartu Ülikooli arstiteaduskonna arst-residendid. Koolitus annab kõigile meedikutele ühtsed rahvusvaheliselt aktsepteeritud traumahaigete käsitlemise teadmised ja oskused. Koolituse teine põhiläbiviija doktor Peep Talving on koos Kaitseväega selle koolituse Eestisse toonud.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservväe meedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet, mis on võimalikult nüüdisaegne ja praktilise suunitlusega.

Rohkem pilte: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58490

Kaitseväe Akadeemia