fbpx
Uudised

NATO õhuväejuhatuse ülem: koostöö ja üksteise usaldamine hoiavad relvajõude koos

NATO õhuväejuhatuse ülem kindral Frank Gorenc KVÜÕAs. Foto: Ave Eerma
NATO õhuväejuhatuse ülem kindral Frank Gorenc KVÜÕAs. Foto: Ave Eerma

Täna külastas kaitseväe ühendatud õppeasutusi NATO õhuväejuhatuse ülem kindral Frank Gorenc, kes pidas kadettidele ja magistrantidele loengu juhtimise erinevatest aspektidest.

Kindral Gorenci sõnul on oluline vähendada pidevate muutustega kaasnevat ebakindlust kindlat struktuuri järgides. “Kõigil juhtidel võivad olla muutuste läbi viimiseks erinevad kriteeriumid,” ütles kindral Gorenc. “Minu arvates on oluline jälgida eesmärki, juhtimist, turvalisust, ustavust ja korda.”

Kindral ütles oma ettekandes, et oluline on juurutada nii noorem- kui ka vanemohvitseride seas mõtteviisi “Jah, kui…”, mitte “Ei, sest…”.  Kindrali sõnul hoiavad relvajõude koos üksteise usaldamine ja koostöö. Samuti rääkis kindral Gorenc informatsiooni töötlemisest. “Informatsioonist on vähe kasu. See tuleb muuta teadmisteks ning teadmised omakorda tarkuseks,” ütles ta.

Kindral Frank Gorenc viibib Eestis seoses NATO õhuväeharjutusega BRTE XXI, mille eesmärk on Eesti, Läti ja Leedu õhuturbes osalevate lendurite koostöö harjutamine Balti riikide ja Soome õhuvägedega.

Kaitseväe Akadeemia