fbpx
Uudised

NATO töögrupp arutleb Tartus väikeriikide rünnakukünnise tõstmise üle

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes Eesti juhitud NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsiooni töögrupi seminar, millel osalejad arutlevad väikeriikide rünnakukünnise tõstmise üle.

“Eelmisel kohtumisel Tšehhis vaatasime rohkem kontseptuaalset raamistikku, täna arutleme, millised peaksid olema sõjalised võimepaketid, mida väikeriik peaks välja arendama selleks, et neid oleks keerulisem rünnata,” ütles töögrupi juht, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste teadur Jaan Murumets.

Kevadel oli NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsiooni töögrupi esimene kohtumine Tšehhis. Tollal pandi paika teoreetiline raamistik ning tehti ettekandeid, tänasel seminaril arutleb töögrupp selle üle, millele peaks väikeriik tavarelvastuse kontekstis keskenduma ning mida peaks väestruktuuris välja arendama selleks, et teda raskem rünnata oleks.

Kahe kohtumise tulemusel esitab töögrupp seminaride käigus tekkinud võimalikud poliitikad ja võimepaketid, mille kohta annab NATO teadus- ja tehnoloogiaorganisatsioon järgmisel aastal välja aruande.

Kohtumisel osalevad lisaks Eestile ka Rootsi, Soome, Norra, Tšehhi, Horvaatia ja Sloveenia. Lisaks on Eestist kohal ka eksperdid kaitseministeeriumist ja Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest.

Kaitseväe Akadeemia