fbpx
Uudised

Noored tutvusid Kõrgemas Sõjakoolis õppimise ja eluoluga

LUPTäna avas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool uksed noortele, kes koolidesse kandideerimise võimalusi kaaluvad ning Kõrgema Sõjakooliga lähemalt tutvuda soovisid.

Lahtiste uste päeva külastaja seersant Timo Künnapase sõnul täpsustas ja selgitas tänane ringkäik põhjalikumalt erialasid, mida Kõrgemas Sõjakoolis õppida saab, milline on kooli kodukord ja õppeasutuste struktuur üldisemalt. „Kõrgem Sõjakool on kõige sellega, mida pakub, midagi enamat kui lihtsalt ülikool,“ ütles seersant Künnapas. „Logistika, mehhaniseeritud jalavägi või lihtsalt jalavägi – erialasid, mis mulle sümpatiseerivad, on mitu. Kõigepealt on vaja aga sisseastumiskatsed edukalt läbida!“

Esimese õppeaasta kadetid tutvustasid noortele õppeasutuste muuseumit, ühiselamut ja eluruume, jõusaali ning kadettide vaba aja veetmise ruumi kadetikasiinot. Noored said tutvuda ka kaitseväes kasutusel olevate käsitulirelvadega ning küsida koolis õppimise ja elu-olu kohta. Järgmised Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päevad on 21. oktoobril ja 25. novembril.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada tänavu 20. juunist 3. juulini.

 

Kaitseväe Akadeemia