fbpx
Uudised

Noorkadetid alustavad neljapäeval ühtlustuskursuse lõpurännakut

Eelmisel aastal pidid kadetid lõpurännakul ka veetakistuse läbima. Foto: Taavi Muru
Eelmisel aastal pidid kadetid lõpurännakul ka veetakistuse läbima. Foto: Taavi Muru

Kõrgemas Sõjakoolis sellest sügisest õpinguid alustavad noorkadetid lähevad neljapäeval neli nädalat kestnud ühtlustamiskursuse lõpetamiseks rännakule, mis paneb proovile nende meeskonnatöö oskused.

Eelmisel aastal lõpurännakust osa võtnud kadett Steve Luksi sõnul on lõpurännak oluline ühtlustuskursuse osa. „Meie jaoks oli teise õppeaasta kadettide korraldatud rännak hästi planeeritud ning punktid olid tõesti põnevad,“ ütles kadett Luks. „Kõige huvitavam oli see, kuidas rännaku jooksul avaldusid jaokaaslaste uued oskused ja iseloomuomadused, mis polnud ühtlustamiskursuse jooksul veel välja paistnud.“

Lõpurännak algab neljapäeva hommikul Tartumaalt Haaslava vallast Uniküla harjutusalalt. Noorkadetid liiguvad harjutusalal ning selle ümbruses välivormi ning lahingrelvadega. Imitatsioonivahendeid ei kasutata. Osalejad läbivad jagude koosseisus kontrollpunktid, kus hinnatase meeskonnatööd ning ühtlustuskursuse jooksul omandatud teadmisi. Lõpurännaku eesmärk on tõsta noorkadettide meeskonna- ja ühtekuuluvustunnet ning füüsilist ja vaimset koormustaluvust.

Kaitseväe Akadeemia