fbpx
Uudised

Noorkadetid läbivad Mooste vallas esimese proovikivi

Täna, 29. augusti õhtul lähevad Kõrgemas Sõjakoolis sellest sügisest õpinguid alustavad noorkadetid esimesele ühisele rännakule, kus pannakse proovile nende seni omandatud teadmised ja oskused.

Noorkadetid liiguvad rännakul jalgsi ning kannavad välivormi ja lahingrelvi

Lõpurännakule antakse start täna õhtul kell 20.00, noorkadetid liiguvad Mooste valla piirkonnas jalgsi jagude kaupa välivormi ja lahingrelvadega. Rännaku jooksul peavad noorkadetid läbima ette antud kaheksa kontrollpunkti, kus pannakse proovile nende teadmised, oskused ja meeskonnatöö. Kadetid läbivad näiteks veetakistuse, panevad kokku erinevaid relvi ja sooritavad muid meeskonnatööd vajavaid ülesandeid. Viimaste kontrollpunktide läbimisaeg jääb noorkadettidel ka öisele ajale, see sõltub üksuste liikumise kiirusest. Igas kontrollpunktis on olemas läbiviijad, kes tagavad osalejate ja punkti lähiümbruse ohutuse. Võimalikul kohtumisel kadettidega palume mõistvat suhtumist ja nende tegevust mitte häirida.

Lõpurännak kulmineerub homme varahommikul, mil määratud alal kasutatakse ka imitatsioonivahendeid, see võib piirkonnas endaga kaasa tuua tavapärasest rohkem müra. Pärast lõpurännaku läbimist suunduvad noorkadetid tagasi Tartusse.

Lõpurännaku eesmärk on tõsta noorkadettide meeskonna- ja ühtekuuluvustunnet ning füüsilist ja vaimset koormustaluvust. Lõpurännakust võtavad osalejate ja läbiviijatena osa ligi 70 kaitseväelast, samuti liigub täna ja homme seoses rännakuga Mooste vallas kaitseväe sõidukeid.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia