fbpx
Uudised

Noorkadettidele lõppes rännak üliõpilaskonda vastuvõtmisega

Noorkadetid lahendasid lõpurännakul meeskonnatööd proovile panevaid ülesandeid. Foto: Ave Eerma
Noorkadetid lahendasid lõpurännakul meeskonnatööd proovile panevaid ülesandeid. Foto: Ave Eerma

Eile läbisid kõrgema sõjakooli noorkadetid ühtlustuskursuse lõpurännaku ning said üliõpilaskonna liikmeteks. Uuest nädalast alustavad nad sõjakoolis akadeemilist õppetööd.

Ühtlustuskursuse lõpurännaku peakorraldaja kadett Gert Nurga sõnul näitasid noorkadetid terve rännaku vältel üles tahet minna edasi, olgugi et kontrollpunktide ülesanded olid rasked. “Mõned võistkonnad jäid punktidesse hiljaks, kuid läksid ikka võidukalt edasi,” ütles kadett Nurk. “Katkestajaid oli vaid tervislikel põhjustel, motivatsiooni jagus kõigil.”

Noorkadetid läbisid jagudena ligi 20-kilomeetrise distantsi ning lahendasid kümnes kontrollpunktis erinevaid ülesandeid, mis nõudsid ühtlustuskursusel saadud teadmisi ja panid proovile meeskonnatöö. Näiteks pidid õppurid köissilda ületama, erinevaid relvi kokku panema, kanderaamil kannatanut tassides takistusriba läbima, kummipaadiga järvel sõudes sõnumi leidma ja edastama ning mööda vigurrada autot tõmbama. Rännaku lõpus said meeskonnad stardi lõpujooksule, kus pidid rasket kasti tassides võimalikult kiiresti finišisse jõudma.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia