fbpx
Uudised

Nordecon sõlmis Kaitseministeeriumiga lepingu Lahingukooli uue õppehoone ja laohoone ehitamiseks

Lahingukooli peahoone Meegomäel

Kaitseministeerium ja AS Nordecon sõlmisid lepingu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli õppehoone ja varustuselao projekteerimiseks ning ehitamiseks Kuperjanovi pataljoni territooriumile Võrus. Lepingu maksumuseks koos tellija varuga on 4,4 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Kaitseväes teenivate inimeste õppe- ja töötingimuste parandamine on Nordeconile meeldivaks ja vastutusrikkaks ülesandeks. Uus õppehoone koos kaasaegse sisustusega ja õppetehnikaga ning samas majas asuvate majutuskohtadega toetab senisest paremini Eesti riigi paremasse kaitsevõimesse panustavate inimeste õppetööd, “ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Avo Amburi sõnul seovad Nordeconi ja Kaitseministeeriumit mitmed varasemad ühisprojektid. Näiteks ehitati Kuperjanovi pataljonile jalaväe väljaõppekeskus ning eelmisel aastal valmis NATO ühise õhuruumi turvamise eesmärgil Ämari lennubaasi hoonetekompleks.

Ehitatava Lahingukooli õppehoone suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 4720 ruutmeetrit. Hoonesse tuleb 13 õppeklassi, töökohad 32 hoonet ja selles õppivaid kaitseväelasi teenindavale personalile ja 250 majutuskohta. Varustuselao juurdeehituse suletud netopinna suuruseks on ligikaudu 1240 ruutmeetrit.

Ehitustööd algavad mais ning objekt valmib tänavuse aasta lõpuks.

Kaitseministeerium otsustas ehitada Lahingukoolile uue õppe- ja eluhoone, sest kooli praegused ruumid Võru külje all Meegomäel on vananenud ja nende remontimine pole rahaliselt mõistlik. Edaspidi hakkab Lahingukool paiknema koos Kuperjanovi jalaväepataljoniga Taara linnakus, kuhu on viimase kümne aastaga rajatud kaitseväe moodsaim taristu.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lahingukooli vanemallohvitseride baaskursuse lõpetajad saavad kutsehariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremveebli auastme.

Kaitseväe Akadeemia