27. novembril allkirjastasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasustused ja Poola õhuväe akadeemia koostöölepingu. Leping võimaldab tulevikus tihedamat koostööd mõlema riigi ohvitseride väljaõppes ja õppejõudude vahetuses.
Poola Õhuväe Akadeemia rektor, brigaadikindral Jan Rajchel ja KVÜÕA ülem, kolonel Martin Herem allkirjastasid Deblinis, Poola õhuväe akadeemias, kõrgkoolide vahelise koostöölepingu. Brigaadikindral Rajchel ja kolonel Herem kinnitasid lepingus, et tulevikus hakkavad toimima õpilasvahetused, mille käigus iga sõjakooli õhuväeohvitseri eriala kadett saab oma õppe lõpus käia praktikal Poola õhuväe akadeemias. Samuti hakkavad Poola õhuväe kadetid käima KVÜÕAs õppimas.
„Poola õhuvägi on meie suur partner, suhtlemine nendega on olnud tihe,“ ütles KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli õhuväe kursuste ülem, major Kristo Lipasaar, kes on käinud Poolas õpetamas ning organiseerinud poola õppejõude sõjakooli kadette õpetama. „Lisaks kõigele muule kasulikule, mis me õppetööst saame, on oluline ka kultuurivahetus ja tuttavate võrgustik. Tänu ühisele õppetööle tunnevad praegused Eesti ja Poola kadetid teineteist tulevikus isiklikult ja see võimaldab paremat rahvusvahelist koostööd,“ ütles KVÜÕA ülem, kolonel Martin Herem.
Varasemalt Erasmus+ raames teineteisele lektoreid õpetama kutsunud kõrgkoolid saavad sõlmitud kokkuleppe abil omavahelist koostööd tihendada. Lisaks võimaldab leping ka õppejõudude vahetust ja koostööd teadus- ja arendustegevustes, millele hakatakse nüüd täpsemalt kokkupuutepunkte otsima.
Poola õhuväe akadeemia on 1925. aastal asutatud kõrgkool, kus õpetatakse bakalaureuse- ja magistritasemel piloote, õhuväeohvitsere ja lennunduse logistikat.
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Õppeasutused on sõjandusega seotud teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eesti Vabariigis, tehes oma partneritega koostööd ülemaailmselt.