fbpx
Uudised

Õhuväe teise õppeaasta kadetid asetasid pärja Lendurite kivile

Eile asetasid 10. õhuväe✈️ põhikursuse kadetid pärja Lendurite kivi mälestusmärgile, mis on pühendatud Eesti õhuväelastele, kes keeldusid Punaarmee koosseisus Venemaale evakueeruma ning langesid 1941. aastal metsavendadena Eesti eest võideldes.

“Selle pärjaga ei tuleta me ainult meelde neid Eesti lendureid, kes said osa Eesti rahva tragöödiast, vaid me tuletame ka neile meelde, et nende võitlus ei olnud asjata, et see kandis vilja, sest siin me seisame, aastakümneid hiljem, vabas Eesti riigis, õhuväelased. Nüüd on meie kord!” ütles õhuväe kadett Martin Järva Lendurite kivi juures peetud kõnes.

Lendurite kivi külastus on iga-aastane mälestustseremoonia, kus teise õppeaasta õhuväe kadetid koos õhuväelastest ülematega kogunevad Kuusalu lähistel asuvasse metsa, et mälestada Nõukogude okupatsiooni ajal metsavendadena langenud õhuväelasi.

Täpsemalt on Lendurite kivi paigutatud Harjumaale 1941. aasta suvel toimunud sündmuste tähistamiseks. Tollal paiknes Jägalas Punaarmee koosseisus moodustatud Eesti lenduritest üksik lennueskadrill. Suurem osa lendavkoosseisust põgenes metsa, et asuda metsavendadena Eesti eest võitlema.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia