fbpx
Uudised

Õppeasutustes kohtuvad Balti riikide sõjakoolide ülemad

Eesti, Läti ja Leedu sõjakoolide ülemad. Foto: Ave Eerma
Eesti, Läti ja Leedu sõjakoolide ülemad. Foto: Ave Eerma

Kaitseväe ühendatud õppeasutustes kohtusid täna Eesti, Läti ja Leedu sõjakoolide ülemad, et rääkida Eesti kaitseväelisest haridussüsteemist ning leida koostöövõimalusi kolme sõjakooli vahel. 

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülema kolonel Martin Heremi sõnul on igal aastal toimuva kohtumise eesmärgiks parendada sõjakoolide omavahelist koostööd. „Iga kokkusaamine keskendub vastuvõtja riigi haridussüsteemi tutvustamisele, millest teiste riiki sõjakoolide ülemad saavad loodetavasti mõtteid edasiarendusteks oma koolides,” ütles kolonel Herem. „Samuti saavad koolide ülemad nende päevade jooksul erinevaid koostöövõimalusi välja pakkuda.”

Eelmise aasta kokkusaamise tulemusena osalevad Eesti mereväelased lätlaste väljaõppes Liepajas ning lahingukool on alustanud koostööd Läti allohvitseride kooliga. Rakendusuuringute keskusel on loodud kontaktid teadus- ja arendustegevuse rikastamiseks, näiteks tehakse Riias asuva strateegilise kommunikatsiooni oivakeskusega ühisteadusprojekti propagandasõja teemal.

Kolonel Heremi sõnul peaks kadettide õpetamine sarnastel viisidel toetama olulisel määral kolme riigi ohvitseride koostööd. „Rahvusvahelistumise eesmärk ei ole sarnaneda tavaliste ülikoolidega, kus üritatakse seeläbi tõsta oma kvaliteeti või konkurentsivõimet,” ütles kolonel Herem. „Koolidevahelise ühistegevusega üritame parendada kolme riigi kaitseväelaste omavahelist koostööd.”

Täna kohtusid sõjakoolide ülemad Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutustes, homme ja ülehomme viibivad nad Võrus lahingukoolis. Kolme päeva jooksul tutvustab kolonel Herem oma välismaa kolleegidele ohvitseride ja allohvitseride haridussüsteemi ning annab ülevaate senistest saavutustest teadus- ja arendustegevuses.

Kaitseväe Akadeemia