fbpx
Uudised

Õppus Varblaserünnak lihvis Eesti ja liitlaste meditsiiniüksuste koostööd

Täna lõppes Tartus Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse poolt korraldatav iga-aastane kaitseväe meditsiiniüksuste koostööharjutus Varblaserünnak.

„Varblaserünnak on meile kui organisatsioonile võimalus harjutada meditsiiniketi toimimist, aga kõikidele osalistele ka väärtuslik võimalus ammutada ja vahetada praktikaid ning kogemusi teiste ajateenijate, tegevväelaste ja ka reservväelastega nii Eestist kui ka välismaalt,“ ütles õppuse juht sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse leitnant Valter Voomets, kelle sõnul õppus kinnitab, et kuigi varustus ja masinad võivad üksuste vahel varieeruda, siis tegevusprintsiibid on meil liitlastega ühised.

Varblaserünnak 2022 eesmärgiks oli arendada meedikute ja meditsiiniüksuste omavahelist koostööd ning harjutuse käigus mängiti läbi kõik haavatutele abi andmise tasemed alatest rühmaparameedikust kuni brigaadi ehk ROLE 2 taseme välihaiglani.

Nädalasel harjutusel osales kokku ligi 160 ajateenijat, tegevväelast ja reservväelast kaitseväe erinevatest meditsiiniüksustest. Lisaks osalesid õppusel ka Tapal paikneva NATO lahingugruppi kuuluvate Taani ja Ühendkuningriikide üksuste meditsiiniosised.

Vaatlejate ja instruktoritena olid kohal ka Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse meditsiiniteenistuse esindajad, kes jagasid enda kogemusi ning tutvusid kaitseväe meditsiiniväljaõppega.

Õppuritele realistlikuma kogemuse andmiseks grimeeriti kannatanutele tõetruud haavad ning riietati vanadesse vormidesse, mille meedikud said kannatanule abi andmisel ka lahti lõigata. Lisaks osalesid haavatutena ja jagasid oma kogemusi kaitseväe missioonil haavata saanud veteranid.

Kaitseväe Akadeemia koosseisu kuuluva sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet. Lisaks vastutab keskus Eestis ka sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonna teadus- ja arendustegevuse eest.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem fotosid SIIN

Kaitseväe Akadeemia