fbpx
Uudised

Politseiametnikud harjutasid Matkekeskuses kriisiolukorra lahendamist

Selle nädala algul toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Matkekeskuses Lõuna Prefektuuri kriisireguleerimisõppus „Äkkrünnak”.

Selle nädala algul toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Matkekeskuses Lõuna Prefektuuri kriisireguleerimisõppus „Äkkrünnak”.

Õppuse eesmärgiks oli harjutada koostöö, juhtimise ja sideprotseduure erakorralise olukorra lahendamisel. Stsenaariumi kohaselt ründasid terroristid hotelli väikelinnas. Äkkrünnakule pidid virtuaalsüsteemis Virtual Battlespace 2 (VBS2) leidma lahenduse kolm patrull-meeskonda, abijõud politseimajast ja välijuht.

„Sarnast õppust on tsiviilmaailmas meeletult kallis ja keeruline korraldada. Seda saaks teha võib-olla ainult ühe korra ja ühele meeskonnale, aga Matkekeskuses on võimalik sarnasesse situatsiooni panna järjest mitmeid üksusi,“ rääkis õppuse üks korraldajatest leitnant Meelis Sõukand.

Õppusel said kriisisituatsiooni läbi mängida 40 politseiametnikku Valga, Võru ja Põlva politseijaoskondadest. „Ma leian, et selline õpe on igati ökonoomne, samas hariv, annab kogemusi ja toob välja ka võimalikud tehtavad vead,“ lausus õppusel osalenud Jõgeva politseijaoskonna juht politseileitnant Ivar Dubolazov. „See on jätkusuutlik õppeprotsess ja ma arvan, et see võiks laieneda ka teistele prefektuuridele, et nende inimesed saaksid sellest koolitusest osa võtta,“ lisas Dubolazov.

Tegemist on esimese VBS2 õppusega tsiviilstruktuuride esindajatele, varem on erinevate ametkondade esindajad kasutanud õppustel näiteks JCATS süsteemi. Leitnant Sõukandi sõnul on plaanis taolisi õppusi korraldada ka tulevikus.

Virtual Battlespace 2 on arvutisimulatsioon, mida on täiendatud vastavalt militaarmaailma vajadustele. Programm võimaldab suurel hulgal osalistel arvutitel läbi mängida erinevaid taktikalisi olukordi eri maastikel nii üksiksõduri, jao- kui rühma tasandil. Mängijate kasutada on sama tehnika ja relvastus, mis reaalses väljaõppeski.

Kaitseväe Akadeemia