fbpx
Uudised

Poola õhuväe kadetid külastavad Kõrgemat Sõjakooli

AFCadetsENDC14102015FBresKõrgemas Sõjakoolis on sellel nädalal külas õhuväe kadetid Poola Õhuväe Akadeemiast. Õpilasvahetuse raames tutvutakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusega, õhuväe ohvitseri õppega ja Eestiga.

„Õpilasvahetuse põhieesmärk on  meie ja Poola kadettide ühine õppetöö, teadmiste vahetamine, seminarides erinevate ülesannete koos lahendamine ja nii teineteise tundmaõppimine,“ ütles sõjakooli õhuväe põhikursuste ülem, major Kristo Lipasaar. „Poola õhuväelased on väga professionaalsed ja meil on hea meel nendega koos õppida,“ lisas major Lipasaar

Õpilasvahetused on programm, mille käigus iga sõjakooli õhuväeohvitseri eriala kadett saab oma õppe lõpus käia praktikal Poola õhuväe akadeemias. Samuti hakkavad Poola õhuväe kadetid käima KVÜÕAs õppimas.

2014. aastal allkirjastasid Poola Õhuväe Akadeemia rektor, brigaadikindral Jan Rajchel ja KVÜÕA ülem, kolonel Martin Herem allkirjastasid Deblinis, Poola õhuväe akadeemias, kõrgkoolide õpilasvahetuste koostöölepingu.
Kõrgemas Sõjakoolis saab õppida rakenduskõrgharidusõppes sõjaväelise juhtimise erialal õhuväe suunal koostöös Eesti Lennuakadeemiaga ja Poola Õhuväe akadeemiaga. Õppeaeg õhuväe põhikursusel kestab kolm aastat, võimaldades spetsialiseeruda lennuvälja, õhuseire või õhuoperatsioonide erialale.

Kaitseväe Akadeemia