fbpx
Uudised

President Alar Karis andis Kaitseväe Akadeemia lõpetajaile üle auastmetunnused

Täna said Tartus rakendusliku kõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja nooremleitnandi auastmetunnused Kaitseväe Akadeemia 34 maa-, õhu- ja mereväe põhikursuse lõpetajat ning magistrikraadi sõjateaduses ja –tehnoloogias 26 ohvitseri. Vanemallohvitseri põhikursuse lõpetas 35 õppurit.

„Nagu ka rahvas, ei saa Eesti sõjapidamine olla rumal,“ ütles president Alar Karis lõpetajatele peetud kõnes. „Eesti-taoline väikeriik ei saa seda endale lihtsalt lubada. Me peame ehitama oma riigikaitset ning pidama sõda targalt. See eeldab, et meie ohvitserid, kes on Eesti kaitsevõime selgroog, peavad ennast pidevalt arendama, endale väljakutseid esitama ning õppima ka pärast seda, kui akadeemia uks on selja taga sulgunud.“

Kaitseväe Akadeemia maaväe põhikursuse parimaks lõpetajaks tunnistati nooremleitnant Arnold Sumberg, kellele kaitseväe peastaabi ülem brigaadikindral Enno Mõts andis üle ohvitseri mõõga.

Õhuväe põhikursuse parimaks lõpetajaks tunnistati nooremleitnant Martin Tõnne, kellele kaitseväe peastaabi ülem brigaadikindral Enno Mõts andis üle ohvitseri vestu.

Magistrantuuris tunnistati parimaks õppuriks cum laude lõpetanud kapten Tanel Tatsi, keda tänati hinnalise kingitusega. Kapten Tatsi uurimistöö teemal „Ühendtuletoetuse juhtimise korraldus tuletoetuse tarkvaras „TOORU““ tunnistati ka parimaks magistritööks 2022. aastal.

Kutseõppe parimaks õppuriks tunnistati nooremveebel Otto Abel, kes sai koolilt tänutäheks hinnalise kingituse.

Sel aastal andis Kaitseväe Akadeemia viiendat korda välja ka erukolonelleitnant Ülo Tamre ja proua Tamara Tamre loodud sihtfondi rahalise preemia põhikursuste parimate juhiomadustega lõpetajatele. Kaitseväe Akadeemia kõrgharidusastme põhikursuste õppuritest sai preemia nooremleitnant Jan-Georg Juškevitš ning kutseõppe tasemel tunnistati parimate juhiomadustega lõpetajaks nooremveebel Mattias Laht.

Aktusel tunnustati ka 2022. aasta parima põhikursuse lõputöö autorit, kelleks osutus nooremleitnant Frederik Tihhonov uurimistööga „Jao vaatlusposti termosignatuur otse- ja pealtvaates“. Lõputöö juhendajateks olid Kaarel Piip ja kapten Virgo Vutt.

Rakenduskõrgkoolide rektori nõukogu stipendiumi „Parim rakenduskõrgkooli lõputöö 2022“ pälvis nooremleitnant Kaarel Kaspar Eit lõputööga „Snaipri laskeoskused pärast ajateenistust 1. jalaväebrigaadi reservväelastest snaiprite näitel“.

Kaitseväe Akadeemia lõpetanud ohvitserid ning allohvitserid asuvad teenistusse erinevatesse kaitseväe väeosadesse.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Tänavu on huvilistel akadeemia maa-, mere- ja õhuväe põhikursustele võimalik sisseastumisdokumente esitada kuni 26. juunini.

Rohkem fotosid SIIN.

 

Kaitseväe Akadeemia