fbpx
Uudised

President tunnustab Kõrgema Sõjakooli ülemat riikliku teenetemärgiga

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna, 1. veebruaril, alla otsusele anda Eesti riigile osutatud teenete tunnustuseks mitmele kaitseväelasele riiklikud autasud.

Kotkaristi IV klassi teenetemärgi saab teiste hulgas presidendilt Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli ülem kolonelleitnant Mati Tikerpuu, kes on kaitseväe õhutõrjevõime üks loojaid.

„Olen lähtunud põhimõttest, et tööd tuleb teha südamega. Nõnda, et see pakuks rahulolu endale ja läheks korda ka suuremale hulgale inimestele. Mul on hea meel, et minu tehtud töö on pälvinud nõnda kõrge tunnustuse,“ ütles kolonelleitnant Tikerpuu.

Kolonelleitnant Tikerpuu teenib kaitseväes alates 1993. aastast. Alates 1997. aastast on ta teeninud erinevatel ametikohtadel Õhutõrjedivisjonis – olnud rühma-, patarei- ja operatiivsektsiooni ülem ning Õhutõrjekooli ülem. Aastail 2009-2011 teenis kolonelleitnant Tikerpuu Kirde Kaitseringkonna Õhutõrjepataljoni ülemana.

Esimese Eesti kodanikuna pärast 1938. aastat saab Kotkaristi I klassi teenetemärgi Eesti kaitsejõudude ülesehitaja, eelmine kaitseväe juhataja, kindral Ants Laaneots. Presidendilt saab Kotkaristi IV klassi teenetemärgi ka major Toomas Susil, kelle tööks oli Ämari lennubaasi arendamine NATOga koostöövõimeliseks lennuväljaks.

Kotkaristi V klassi teenetemärgi mõõkadega saab demineerimismeeskonna ülemana mullu NATO operatsioonil Afganistanis suure hulga lõhkekehi kahjutuks teinud leitnant Martin Meos. Kotkaristi kuldristi mõõkadega saavad möödunud aastal Afganistanis teeninud Estcoy-12 parameedik seersant Andres Soosaar, kes haavatut abistades näitas üles isiklikku vaprust, tegutsedes sealjuures kiirelt ja otsustavalt ja Estcoy-12 sõdur kapral Tarmo Lepik.

President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril.

Kaitseväe Akadeemia