fbpx
Uudised

Rahvusvaheliselt hinnatud taktikaekspert annab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes loengu

7. juunil esineb Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste aulas Tšetšeenia sõja teemalise loenguga „Tactical Case Study on Battle over Grozny“ Prantsuse kindralmajor Michel Yakovleff.

„Kindralmajor Yakovleff on Prantsusmaal väga hinnatud taktikaekspert,“ ütles KVÜÕA ülem kolonel Aarne Ermus. „Tema koostatud „Theorie tactique“ on kohustuslikuks lugemismaterjaliks kõigile Prantsuse maaväe ohvitseridele. Ta annab taktikateemalisi loenguid nii Prantsusmaa sõjaväeakadeemias kui ka maaväe staabikolledžis ning on hinnatud esineja Euroopa staabikolledžites.“ Kolonel Ermuse sõnul ei ole kindralmajor Yakovleff mitte ainult teoreetik, vaid tal on ka muljetavaldav praktiline kogemus nüüdisaegsetest relvakonfliktidest nii operatsioonilt „Kõrbetorm“ kui Balkani riikidest. „See kõik teeb tema analüüsi Groznõi lahingute kohta eriti väärtuslikuks,“ ütles Ermus.

Inglise keelne loeng algab kell 9.30 ja koosneb kahest 45 minutilisest osast, seejärel on kõigil huvilistel võimalik esitada kindralmajor Yakovleffile teemakohaseid küsimusi.

Kindralmajor Michel Yakovleff sündis 1958. aastal. 1976. aastal astus ta Prantsuse relvajõudude teenistusse, 1982. aastal lõpetas ta Saint-Cyr’i sõjaväeakadeemia soomusvägede ohvitserina. Ta on täiendanud end USA Maaväe Juhtimis- ja Staabikolledžis Fort Leavenworthis ning kõrgemates staabikolledžites Ameerika Ühendriikides ja Prantsusmaal.

Kindralmajor Yakovleffi teenistus on möödunud eelkõige Prantsuse Võõrleegioni üksustes, mille koosseisus on ta osalenud operatsioonidel „Kõrbetorm“ ja „Kõrbekilp“. Praegu on kindralmajor Yakovleff SACEURi esindaja NATO sõjalise komitee juures. Ta on mitmete taktikateemaliste raamatute autor.

Kindralmajorr Yakovleff esineb lisaks KVÜÕAle loenguga ka Balti Kaitsekolledžis.

Kaitseväe Akadeemia