fbpx
Uudised

Rakenduskõrgkoolid allkirjastasid hea teadustava kokkuleppe

7. septembril allkirjastasid rakenduskõrgoolid hea teadustava kokkuleppe, mille eesmärk on toetada heade tavade tundmaõppimist, omaksvõtmist ja juurdumist Eesti teaduskogukonnas.

Kokkuleppe pidulik allkirjastamine toimus Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eesti rakenduskõrgkoolide, ministeeriumite teadusnõunike, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Teadusagentuuri hea teaduse teemalisel ühiskohtumisel, kus rakenduskõrgkoolid tutvustasid oma teadustegevust ja tulevikuperspektiive. Kohtumisel räägiti, millist rolli täidab Eesti teaduseetika süsteemis hea teadustava ja milline on kõrgkoolide vastutus eetilise teaduse edendamisel. Samuti said osalejad kaasa mõelda praktilises plagiaadi töötoas.

Hea teadustava eesmärk on toetada heade tavade tundmaõppimist, omaksvõtmist ja juurdumist Eesti teaduskogukonnas. Hea teadustava kokkuleppega liitudes kinnitab asutus, et ta austab teaduse alusväärtusi ja tegevuspõhimõtteid, mis on kirjas teadusasutuste, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös 2017. aastal valminud „Hea teadustava“ tekstis.

Hea teadustava täisteksti ja liitunute nimekirja leiab eetikaveebist https://www.eetika.ee/et/eesti-hea-teadustava.

Pilt: Triin Paaver/Tartu Ülikooli eetikakeskus

Kaitseväe Akadeemia